Szklane ściany w biurze

Szklany gabinet – aranżacja z inteligentną folią

W dzisiejszych czasach w aranżacji wnętrz coraz większą popularność zdobywają nowoczesne technologie. Jednym z ciekawych rozwiązań, które można zastosować w szklanych gabinetach, jest inteligentna folia. Dzięki niej można dowolnie regulować poziom prywatności w pomieszczeniu, a także nadać mu nowoczesny i ekskluzywny charakter.

Czym jest szklany gabinet, a czym inteligentna folia?

Szklany gabinet to pomieszczenie w biurze lub domu, którego ściany, drzwi i / lub sufit są wykonane w całości lub częściowo ze szkła. Pomieszczenie takie ma na celu stworzenie otwartej, przestronnej i nowoczesnej przestrzeni, a także zapewnienie większej ilości naturalnego światła. Szklane gabinety są często używane jako sale konferencyjne w biurach, pomieszczenia do prezentacji lub spotkań biznesowych. 

Elektryczna folia jest specjalnym materiałem, który można nakleić na powierzchnię szklaną. Gdy zostaje odpowiednio podłączona do prądu, umożliwia zmianę efektu przezroczystości na matowość. Tego rodzaju folia może być z powodzeniem stosowana na oknach, drzwiach szklanych, ścianach działowych czy innych powierzchniach szklanych – w tym również na szklanych ścianach w biurze.

Jedną z głównych zalet elektrycznej folii jest możliwość sterowania jej działaniem. Oznacza to, że możemy dowolnie regulować poziom prywatności w gabinecie, dostosowując go do naszych potrzeb. Na przykład, gdy chcemy uniknąć wzroku ciekawskich osób, możemy zaciemnić folię, tworząc efekt matowości. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić więcej światła do pomieszczenia i odsłonić widok na zewnątrz, możemy folię rozjaśnić, uzyskując efekt przejrzystości.

Nie bez powodu polecamy elektryczną folię do aranżacji gabinetu – jest to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie ceni się funkcjonalność i nowoczesność. 

Dużym atutem elektrycznej folii jest jej estetyka. Zastosowanie folii na szklanych powierzchniach nadaje pomieszczeniu ekskluzywny charakter i pozwala w efektowny sposób odseparować różne strefy przestrzeni. Sterowanie poziomem prywatności odbywa się za pomocą prostego przełącznika lub pilota, co sprawia, że korzystanie z elektrycznej folii jest wyjątkowo łatwe i intuicyjne.

Zalety elektrycznej folii w aranżacji szklanego gabinetu

Dlaczego warto zdecydować się na folię elektryczną położoną na szklane ściany w biurze? Oto kilka korzyści z wykorzystania folii w aranżacji gabinetu: 

 • regulacja prywatności – folia umożliwia precyzyjne sterowanie prywatnością w pomieszczeniu, można łatwo dostosować jej działanie do indywidualnych preferencji i potrzeb, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń lub przesłon, takich jak rolety czy zasłony;
 • estetyka folia LCD jest dyskretna i nie rzuca się w oczy, a przy tym prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie;
 • szybkość działania – elektryczna folia działa bardzo szybko i równomiernie;
 • oszczędność miejsca – folia LCD jest instalowana jest bezpośrednio na szkle, co oznacza, że nie wymaga dodatkowej przestrzeni;
 • brak hałasu – inteligentna folia jest cicha w działaniu, nie wywołując żadnego dźwięku pomiędzy swoimi stanami;
 • ochrona przed promieniowaniem dalekiej podczerwieni  – folia może pełnić rolę ochronną w sposób podobny do tradycyjnych folii okiennych, ponieważ projektowana jest w taki sposób, aby blokować promieniowanie dalekiej podczerwieni i chronić wnętrze pomieszczenia przed szkodliwym wpływem słońca;
 • energia odnawialna – inteligentna folia wykorzystuje energię elektryczną, która może być pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne czy wiatraki.

Aranżacja gabinetu. Jak działa folia LCD na szklanych ścianach?

Elektryczna folia działa poprzez zastosowanie warstw ciekłych kryształów, które reagują na zmianę pola elektrycznego. Kiedy folia jest wyłączona, ciekłe kryształy są nieskierowane, przezroczyste i pozwalają na swobodne przenikanie światła. Kiedy zostanie włączona, pole elektryczne powoduje, że kryształy ustawiają się w regularnych strukturach, co powoduje zmianę w przejrzystości folii – staje się ona matowa lub nieprzezroczysta.

Folią LCD można sterować za pomocą przełączników, pilotów, systemów automatyzacji domowej, a nawet aplikacji mobilnych.

Sterowanie folią elektryczną w szklanym gabinecie za pomocą włącznika, telefonu lub pilota

Dzięki temu, że elektryczna folia nie wymaga stosowania tradycyjnych zasłon czy firan, możliwe jest zaoszczędzenie miejsca oraz uzyskanie estetycznego wyglądu. Ponadto elastyczność i możliwość regulowania przezroczystości folii sprawia, że można dostosować ją do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Zastosowanie folii LCD w aranżacji gabinetu

Folię elektryczną stosuje się nie tylko na szklanych ścianach w biurze w pokojach i salach konferencyjnych – lista przykładów jest znacznie dłuższa:

 • sale konferencyjne,
 • biura zarządu,
 • prywatne gabinety lekarskie,
 • pomieszczenia przedszkolne,
 • pokoje hotelowe,
 • sale kinowe,
 • sale wystawowe,
 • pokoje spa,
 • laboratoria medyczne,
 • sklepy i salony.

Aranżacja gabinetu – fotogaleria z przykładami

Folia LCD w pokoju hotelowym - efekt przezroczysty
Folia LCD w pokoju hotelowym - efekt matowy
Aranżacja szklanego gabinetu z użyciem folii LCD - efekt przezroczysty
Aranżacja szklanego gabinetu z użyciem folii LCD - efekt matowy
Folia elektryczna w sali konferencyjnej - efekt przezroczysty
Folia elektryczna w sali konferencyjnej - efekt matowy
Folia LCD w gabinecie lekarskim - efekt przezroczysty
Folia LCD w gabinecie lekarskim - efekt matowy

Zastosowanie inteligentnej folii w aranżacji gabinetu – podsumowanie

Główne zalety aranżacji z folią w szklanym gabinecie to możliwość szybkiej zmiany przepuszczalności światła, regulacja prywatności oraz ochrona przed promieniowaniem dalekiej podczerwieni.

Różnorodne zastosowania i możliwości sterowania pozwalają na dostosowanie folii do różnych potrzeb oraz łatwe zarządzanie nią za pomocą tzw. „inteligentnych” systemów sterowania.

Reasumując – inteligentna folia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie prywatność i funkcjonalność, a także poszukują innowacyjnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Może być stosowana zarówno w przestrzeniach biurowych, handlowych jak i mieszkalnych. 

https://www.inteligentnafolia.pl/blog/folia-cieklokrystaliczna-do-biura/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *