folia na okno matujaca

Rola folii matowej na szybach w zapewnieniu ochrony prywatności

Matowa folia na szybach jest skutecznym sposobem zapewnienia ochrony prywatności w pomieszczeniach. Dlatego też coraz częściej stosuje się ją w domach, biurach, sklepach czy innych miejscach, gdzie prywatność jest istotna.
Folia matowa może być stosowana w różnych miejscach takich jak okna, drzwi balkonowe, przeszklenia biurowe czy szyby prysznicowe. Dobrze też sprawdza się w różnych pomieszczeniach, takich jak sypialnie, łazienki, biura czy sale konferencyjne.

Inne jej korzystne cechy, to ochrona przed promieniowaniem UV czy izolacja ciepła.

Montaż matowej folii na szybach jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Możemy to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują montaż folii okiennych.
Folia matowa na szybę jest skutecznym rozwiązaniem zapewniającym ochronę prywatności w pomieszczeniach a dodatkowo, ma również wiele innych zalety. Warto zatem rozważyć zastosowanie takiej folii stosownie do Państwa potrzeb.


Co to są folie do oklejania szyb

Folie do oklejania szyb są to cienkie arkusze materiału, które mogą być naklejane na szyby w różnych miejscach. Folie te wykonane są z tworzywa sztucznego, zwykle polipropylenu lub winylu, które jest przezroczyste lub ma różne stopnie przezroczystości. Służą one do: zapewnienia prywatności w pomieszczeniach, ochrony przed nadmiernym naświetleniem, zabezpieczania przed promieniowaniem UV, kontroli temperatury a także jako ozdoba. Folie do oklejania szyb mogą być nakładane samodzielnie, lub też mogą być wykonane przez specjalistów w firmach zajmujących się usługami oklejania szyb. 

Folia matowa na szyby – rodzaje

 Oto kilka rodzajów matowej folii na szyby:
1. Folia matowa do okien: To popularny rodzaj folii, który matuje powierzchnię szyby, zapewniając prywatność oraz redukcję ilości światła przechodzącego przez szybę. Jest idealna do stosowania w biurach, salonach, łazienkach czy sypialniach.
2. Folia matowa z efektem frosted: Ta folia jest przejrzysta, ale ma delikatny wzór, który matuje szybę. Efekt frosted (efekt zeszklony) sprawia, że szyba wygląda jakby była pokryta warstwą tęczowych kryształków. Ta folia jest często stosowana w przeszkleń okien w firmach oraz w hotelach.
3. Folia matowa dekoracyjna: To rodzaj folii, który jest dostępny w różnych wzorach i kolorach. Może ona być stosowana na meblach, dużych przeszkleniach, drzwiach, oraz innych powierzchniach szklanych, aby dodać im stylowego i eleganckiego wyglądu.
4. Folia matowa bez klejowa: Ten rodzaj folii nie posiada kleju, co ułatwia jej montaż i demontaż. Jest dużo bardziej elastyczna niż tradycyjne folie i może być zamontowana na powierzchniach zakrzywionych, takich jak łuki, kopuły czy elementy o nietypowych kształtach.
5. Folia matowa ochronna: Ten rodzaj folii jest wytrzymały i zapewnia ochronę przed dowolnymi uszkodzeniami szyby, takimi jak zarysowania lub pęknięcia. Jest używany w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak centra handlowe, szkoły i biura.

Należy jednak pamiętać, że rodzaje folii matowej na szyby mogą różnić się w zależności od producenta. Dobrym pomysłem jest skonsultować się z profesjonalistą, aby wybrać odpowiedni rodzaj folii, w zależności od potrzeb.

Gdzie można zastosować folię matową na szybach?

Można je stosować wszędzie, gdzie uznamy to za celowe i potrzebne, np. w domach, mieszkaniach, biurach i halach produkcyjnych, sklepach, punktach usługowych i galeriach handlowych czy placówkach edukacyjnych.

folia matująca na szybę
folia matowa na szyby realizacja
folia matowa

Korzyści z zastosowania folii matowej na szybach

Dzięki foliom możemy uzyskać wiele pozytywnych efektów:

  • przede wszystkim chronimy naszą prywatność,
  • redukujemy natężenie światła słonecznego wszędzie tam, gdzie może mieć szkodliwy wpływ,
  • ograniczamy szkodliwy wpływ promieniowania UV,
  • uzyskujemy estetyczny wygląd pomieszczeń,
  • poprawa wyglądu zewnętrznego pomieszczenia lub budynku,
  • ograniczamy straty ciepła w pomieszczeniach lub zapobiegamy ich przegrzaniu,

Jak zainstalować folię matową na szybach?

Folie okienne można zamówić w naszym sklepie i zainstalować samodzielnie lub zlecić ich montaż wyspecjalizowanej ekipie, którą możemy wskazać.

W przypadku montażu samodzielnego montażu szczegółową instrukcję instalacji znajdziesz tutaj (link)

Efekty ekonomiczne i inne korzyści zastosowania matowej folii na szyby?

Zastosowanie matowej folii na szyby może przynieść szereg korzyści ekonomicznych oraz innych (nie zawsze wymiernych):

  • oszczędności na kosztach energii poboru elektrycznej (zużywanej zarówno do ogrzewania, jak i klimatyzacji),
  • poprawa warunków pracy w pomieszczeniu a co za tym idzie zwiększenie produktywności pracowników,
  • poprawa wizerunku firmy,
  • zwiększenie wartości nieruchomości

Folia matująca na szyby w mgnieniu oka

Do folii matowych zalicza się również folia LCD oraz szyby LCD, które tylko na pierwszy rzut oka przypominają folię matową, dopóki nie zobaczymy że w mgnieniu oka można ją zmienić ją powrotem na przezroczystą bez potrzeby demontażu! Filmy z realizacji znajdą Państwo na naszym youtubie.

folia matowa tryb przezroczysty
folia matowa na szyby demonstracja

Wnioski folia matująca na szybę

Zastosowanie filii matowej na szyby okienne lub inne powierzchnie przeszklone jest idealnym rozwiązaniem, które zapewnia prywatność oraz daje wiele dodatkowych wyżej opisanych korzyści. Jest szybkie w użyciu i może być stosowane bezpośrednio przez zainteresowane osoby. Może być stosowane wszędzie gdzie istnieje potrzeba ograniczenia przezierności powierzchni szklanych jak i ograniczenie wpływu zarówno sztucznego, jak i naturalnego światła przenikającego przez te powierzchnie.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat ich właściwości i/lub wyboru folii skontaktuj się z nami – możesz mieć pewność, że nasi specjaliści Ci pomogą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *